UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


„Wszystko kręci się wokół mleka”

13112016-2W niedzielę 13 listopada br. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku odbyło się  kolejne spotkanie z cyklu "Popołudnie z Cygą" zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno- Edukacyjne " Cyga " z Nowego Kramska.

 

 

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście - przedstawiciele Gminy Babimost Burmistrz  Bernard Radny z małżonką, Zastępca Burmistrza  Zbigniew Woziński z małżonką, Sekretarz Gminy Sylwia Panaś, sołtysi, radni  oraz mieszkańcy z Nowego Kramska i okolicznych miejscowości. 

Spotkanie zostało zorganizowane pod nazwą „Wszystko kręci się wokół mleka”. Zaprezentowano pokaz odciągania mleka, co dawniej nazywano „przekręcaniem mleka w centrefudze". W czynności tej ważne jest jakie mleko się wleje, aby proces oddzielania śmietany od mleka przebiegał prawidłowo. W prezentacji tej wziął udział Burmistrz Babimostu. Następnie Panie z Nowego Kramska pokazały urządzenia do wyrabiania masła i  jak poprawnie ubić śmietanę, wyrobić i wydusić  masło, aby było smaczne. Zaproszeni goście mogli osobiście wyrobić masło w „kierzynce”. Gospodynie zaprezentowały  także czynności związane z wytwarzaniem twarogu oraz dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na spotkaniu nie zabrakło także  innych atrakcji takich jak: pokaz mody mlecznej, gdzie zaprezentowano między innymi: wymborki, ryczki, bańki i aparaty udojowe, dzieci miały także możliwość udziału w konkursie rysunkowym w którym należało narysować krowę. Nie zabrakło osób, które chętnie tańczyły i śpiewały utwory ludowe.

Podczas imprezy programy artystyczne zaprezentowały dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku : przedszkolaki, chór szkolny  oraz Wiolinki. Wystąpiła także grupa dzieci uczących się gry na gitarze pod okiem p. Andżeliki Drozdy.

 

Zapraszamy do galerii

13112016-5
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK