UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Jubileuszowe obchody 10 - lecia partnerstwa Babimost - Neuruppin

10.10.2015-38Pionierską rolę w popularyzacji idei współpracy transgranicznej, odegrała Rada Europy, która wprowadziła Europejską Konwencję Ramową o Współpracy Transgranicznej między Wspólnotami i Władzami Terytorialnymi sporządzoną w Madrycie 21 maja 1980 roku. Na początku lat 90., po transformacji ustrojowej, gdy odbudowywano w Polsce samorząd terytorialny, na podstawie artykułu 10-tej konwencji, Polska została zaproszona do jej podpisania. Nastąpiło to 10 marca 1993 roku, kiedy to ówczesny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa, przyjął ją i ratyfikował.

Kontakty pomiędzy Babimostem i Neuruppin, jak niektórzy pamiętają, sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych. Ich inicjatorem była, niestety już nieżyjąca, mieszkanka Neuruppin Pani Ruth Preust, która urodziła się w Babimoście. Któregoś razu, odwiedzając swoje rodzinne miasteczko, złożyła wizytę Burmistrzowi Bernardowi Radnemu. Opowiedziała historię swojego życia i zaproponowała, że może pośredniczyć w rozmowach pomiędzy włodarzami obu miast w celu nawiązania partnerskiej współpracy. Tak też się stało. Pierwsze kontakty były dość sporadyczne, ale w miarę upływu czasu stawały się coraz częstsze. Od kiedy Babimost został członkiem Euroregionu Sprewa – Nysa - Bóbr, którego działalność ukierunkowana jest na   rzecz rozwoju obszarów   przygranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec, rozpoczęliśmy realizację „małych” projektów. Wspólnie zrealizowaliśmy ich już ponad 50 nie licząc roboczych spotkań i wizyt. Brali w nich udział członkowie OSP, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, pszczelarze, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież, sportowcy, kapele koźlarskie, seniorzy z różnych organizacji społecznych i wielu innych mieszkańców naszych gmin. Należy przypomnieć, że trwałą inwestycją, która została współfinansowana ze środków programu INTERREG III A, dzięki aktywnej współpracy z gminą Neuruppin, jest hala sportowa OLIMPIA.

W sobotę 10 października 2015 roku obchodziliśmy w Babimoście główną część jubileuszowych obchodów 20-lecia współpracy i 10—lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Babimostem i Neuruppin, na które przyjechała 50-osobowa niemiecka delegacja z Burmistrzem Jens-Peter Golde na czele.

Wczesnym przedpołudniem, na terenie Centrum Sportu i Rekreacji posadzono symboliczne drzewko przyjaźni przywiezione z Neuruppin. Następnie goście obejrzeli największy na świecie gliniany garnek oraz zwiedzili Fitness Park i trybuny. O godzinie 11.00 w sali kawiarnianej GOK – odbyła się debata o współpracy pomiędzy Babimostem i Neuruppin. Burmistrzowie, dyrektorzy szkół, placówek sportowych i kulturalnych oraz szefowie organizacji i stowarzyszeń wspominali dotychczasowe kontakty i rozmawiali ze sobą o przyszłości. Przy ulicy Sulechowskiej na pamiątkę 20-lecia współpracy posadzonych zostało 20 szt platanów, a rondo w kierunku Nowego Kramska od soboty 10 października nosi nazwę „Rondo Miasta Partnerskiego Neuruppin”. W sali widowiskowej GOK o godzinie 17.00 nastąpiła część oficjalna uroczystości, którą uświetniła Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej. Po przemówieniach Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego i Neuruppin Jens -Peter Golde, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Czesław Fiedorowicz, w uznaniu osiągnięć na rzecz rozwoju Województwa Lubuskiego, wręczył obu gminom odznaczenie „Za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”, przyznane uchwałą z dnia 7 września 2015 roku. To wyróżnienie jest najważniejszym odznaczeniem w naszym województwie. Odznaczeni mają prawo do używania tytułu „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego”, wpisu do księgi „Zasłużeni dla Województwa Lubuskiego” oraz uczestniczenia na prawach honorowego gościa w uroczystych sesjach Sejmiku Województwa Lubuskiego. W dalszej części uroczystości Burmistrz Bernard Radny wręczył pamiątkowe fotoalbumy osobom, które aktywnie uczestniczą w kontaktach pomiędzy Babimostem i Neuruppin. Są to- Matthias Kamnik, Rosswieta Funk, Jutta Miessner, Susanne Presting, Gudrun Voreiter, Wilma Nickel z Neuruppin oraz Elżbieta Ryczek, Sławomira Stoll-Scheer, Horst Heyduk, Monika Jarysz, Aneta Sybis-Jeż, Helena Latoń, Stanisław Baer z Babimostu. Uroczystość zakończyła druga część przepięknego koncertu orkiestry symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego.

Wierzymy głęboko, że najlepsze lata i najciekawsze wspólne projekty Babimostu i Neuruppin jeszcze przed nami. Myślę, że przeżyjemy wiele kolejnych, wspólnych jubileuszy, które będą cementować naszą współpracę, przynosząc mieszkańcom sporo radości i satysfakcji.

Zapraszamy do galerii

10.10.2015-7

DSC 0641

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK