UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Nowy samochód strażacki w OSP Babimost

Szóstego grudnia 2011 roku, w dniu Świętego Mikołaja, odbyła się miła uroczystość oficjalnego przekazania samochodu pożarniczego MERCEDES BENZ ATEGO 1329 AF jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście. Wzięli w niej udział m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP - Druh Edward Fedko; Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze starszy brygadier Waldemar Michałowski; Burmistrz Babimostu Bernard Radny, radni Rady Miejskiej w Babimoście z przewodniczącym Henrykiem Paciejewskim na czele, proboszcz tutejszej parafii ks. kan. Ryszard Kolano, dyrektorzy i przedstawiciele miejscowych zakładów pracy, członkowie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego OSP w Babimoście, strażacy i wiele innych osób.
Samochód spełnia wszystkie wymagania dotyczące pojazdów uprzywilejowanych. Jego parametry techniczne są następujące:
- moc silnika 286KM
- napęd uterenowiony 4x4
- klimatyzacja
- niezależne ogrzewanie postojowe
- wyciągarka o sile wyciągu 7t
- maszt oświetleniowy wysokość ponad 4,5m
- kamera monitorująca strefę z tyłu pojazdu – obraz na 7” monitorze
Zabudowa pożarnicza wykonana jest z materiałów odpornych na korozję (stal nierdzewna, aluminium). W jej skład wchodzą:

- skrytki na sprzęt są zamknięte żaluzjami wodno i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym (wykonane z anodowanego aluminium)wyposażone w zamki zamykane na klucz – jeden klucz do wszystkich zamków.
- konstrukcja skrytek zapewnia odprowadzenie wody z ich wnętrza,
- sprzęt STHIL - piła do drewna, piła do metalu, dmuchawa spalinowa
- agregat prądotwórczy,
- mundury - 6 kompletów
- pompa zanurzeniowa do wody brudnej,
- latarki, maszt oświetleniowy przenośny, opryskiwacz, flary diodowe i lampy do zabezpieczenia miejsc zdarzenia – akumulatorowe, nożyce do cięcia kłódek, węże pożarnicze,
- aparaty powietrzne,
- zbiornik wody o pojemności 2500 l wykonany ze stali nierdzewnej,
- wysokociśnieniowa linia szybkiego natarcia 60 m
- autopompa zlokalizowana jest z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale zamykanym żaluzją. Przedział autopompy jest ogrzewany niezależnym od pracy silnika urządzeniem. Zabezpiecza układ wodno pianowy przed zamarznięciem w temperaturach do -25 stopni C
- oświetlenie pojazdu – LED (doświetlenie miejsca pracy, schowków) wraz z napisami „STRAŻ”
- wszystkie lampy zabezpieczone przed uszkodzeniem
- instalacja pneumatyczna zapewnia możliwość wyjazdu w czasie 60 s od chwili uruchomienia pojazdu.
Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów. Jeden z nich zaproponował cenę 750 000 zł a drugi 675000 zł. Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowego MOTO – TRUCK z Kielc. Burmistrz Bernard Radny serdecznie podziękował wszystkim sponsorom za pomoc w zakupie tego samochodu i wręczył im pamiątkowe miniaturki pojazdów strażackich. Na kwotę 675 tysięcy złotych złożyli się:

- Zarząd Województwa Lubuskiego – 200 000 zł;
- Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp. – 150 000 zł;
- Zarząd Wojewódzki OSP w Zielonej Górze – 150 000 zł;
- Porty Lotnicze Warszawa – 50 000 zł;
- Swedwood Poland Sp z o.o. – 30 000 zł;
- FAR-KO Sp. z o.o Władysław Fortuna – 30 000 zł;
- TFP Producent Tektury Falistej i Opakowań – 25 000 zł;
- Nadleśnictwo Babimost – 3 000 zł;
- Gmina Babimost – 37 000 zł.
Z rąk Druha Edwarda Fedko kluczyki do samochodu odebrał Prezes OSP w Babimoście – Piotr Matysiak. Poświęcenia samochodu dokonał proboszcz ks. kan. Ryszard Kolano. Na zakończenie uroczystości strażacy babimojskiej OSP zademonstrowali wyposażenie oraz możliwości techniczne swojego nowego samochodu.

Zapraszamy do galerii

Foto_20

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK