wyzwolenie babimostu


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Seniorzy z Neuruppin w Babimoście

Stało się już tradycją, że seniorzy z miast partnerskich z Babimostu i z Neuruppin spotykają się raz do roku. Tym razem seniorzy z Neuruppin przybyli z wizytą do Babimostu, a miało to miejsce w dniach 14-16.10.2011. Nasi mili goście przywieźli ze sobą wspaniałą pogodę. Spotkanie rozpoczęło się inauguracją roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2011/2012 w Gminnym Domu Kultury. Wzięli w nim udział słuchacze naszego UTW oraz seniorzy z Neuruppin. Inaugurację otworzył z-ca BurmistrzaZbigniew Woziński oraz prezes UTW Helena Latoń. Podczas tego spotkania przedstawione zostały dwie prezentacje na temat Gmin partnerskich. Pierwszą przedstawiła Pani Rosswieta Funk na temat Gminy Neuruppin, a drugą Pan Zbigniew Woziński na temat Gminy Babimost. Słuchacze poinformowani zostali o historii miast, o placówkach kulturalno-oświatowych, o zakładach pracy oraz o osiągnięciach i wyróżnieniach jakie otrzymały Gminy w ostatnich latach.
Następny dzień był bardzo bogaty w wydarzenia. Rozpoczął się wyjazdem do Zielonej Góry, zwiedzeniem miasta oraz Palmiarni, a zakończył się wieczorkiem tanecznym w Gminnym Domu Kultury w Babimoście, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Diabetyków. Gości i członków Stowarzyszenia powitał Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz Prezes Jan Szymczak. Dwie najstarsze panie, zarówno ze Stowarzyszenia Diabetyków jak i spośród zaproszonych gości otrzymały kwiaty oraz parasolki z logo Babimostu. Przy muzyce i wspaniałej atmosferze łatwiej było nawiązywać nowe kontakty i pogłębiać wcześniej nawiązane znajomości.
Zwiedzanie miasta Babimost oraz okolic w niedzielne przedpołudnie dostarczyło naszym gościom wiele wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszył się Zespół Szkół Edukacyjnych w Podmoklach Małych oraz Gminny Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Ciężko było się pożegnać, wiedząc, że następne spotkanie nastąpi w następnym roku, tym razem w Neuruppin.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK