wyzwolenie babimostu


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Światowy Dzień Diabetyka

Każdego roku, jesienią, na całym świecie obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, który został ustanowiony w 1991r. Także i w Babimoście aktywnie działa Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Prezesem tej organizacji, która liczy ponad pięćdziesięciu członków, jest Pan Jan Szymczak.
W tegorocznych obchodach, które odbyły się 15 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście, udział wzięły władze Gminy z Burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym na czele oraz 17 – osobowa delegacja niemieckich seniorów z Neuruppin, wśród których także były osoby cierpiące na tę niebezpieczną chorobę.
W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz podziękował wszystkim członkom babimojskiego stowarzyszenia za aktywną profilaktyczną działalność, która ma zmniejszać ryzyko zachorowania oraz skutki tej choroby. Na ręce Pana Prezesa oraz najstarszej, obecnej na spotkaniu, członkini koła Pani Teodory Weimann wręczył upominek i bukiet kwiatów oraz złożył życzenia wytrwałości w walce z cukrzycą, wszelkiej pomyślności i wielu lat dalszego życia dla wszystkich członków tej organizacji. Głos zabrała także Pani Rosswieta Funk z Neuruppin, która przewodniczyła grupie niemieckiej. Serdecznie podziękowała za zaproszenie do Babimostu, życzyła wszystkim babimojskim diabetykom zdrowia oraz siły w przezwyciężaniu codziennych trudności.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK