wyzwolenie babimostu


 1663 ASF


komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Wizyta gospodyń z Neuruppin 16-18.09.2011

Kolejny raz kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich z partnerskiej Gminy Neuruppin odwiedziły Gminę Babimost. Program pobytu obejmował wizytę w każdym KGW w naszej Gminie. Gospodynie z KGW w Podmoklach Wielkich, Podmoklach Małych, Starym Kramsku, Nowym Kramsku i w Laskach wykazały się wspaniałą gościnnością.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą kolacją w Sali Wiejskiej w Podmoklach Wielkich, na której Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz Przewodnicząca KGW Wanda Szukała powitali gości. Wieczór uświetnił występ dwóch młodych niemieckich gospodyń, które zaprezentowały taniec irlandzki.
Następny dzień rozpoczął się śniadaniem w Starym Kramsku w przepięknej sali myśliwskiej , przed którą gości powitali: sołtys Joachim Niczke, przewodnicząca KGW Wanda Konkiewicz oraz gospodarze domu Państwo Teresa i Ryszard Walkowiak. Wyjątkowe wrażenie zrobiły gospodynie ubrane w stroje regionalne Starego Kramska oraz ludowe utwory grane na akordeonie przez Pana Leszka Konkiewicza. Po wyśmienitym śniadaniu i wspólnym śpiewaniu w doskonałych nastrojach odbył się wspólny wyjazd na zakończenie WINOBRANIA do Zielonej Góry. Atrakcję stanowił Korowód Winobraniowy oraz wystawa motyli w Palmiarni. Wieczór uświetniła kolacja przygotowana przez KGW w Nowym Kramsku, gdzie gości powitała Przewodnicząca Pani Monika Jarysz. Dzień bogaty w wydarzenia zakończony został wspólną grą w kręgle w Centrum Sportu Rekreacji w Babimoście. Pomimo zmęczenia wszystkie panie wykazały się dużą sprawnością, a wieczór minął w bardzo miłej atmosferze.
Niedzielne śniadanie odbyło się w Laskach. Przed salą wiejską gości powitały członkinie KGW w Laskach wraz z Kamilem Knoblem, który na szerszence grał regionalne utwory. Wyśmienite śniadanie przygotowane z domowych wyrobów gospodyń zakończyło się wspólnym tańcem i wyjazdem do Podmokli Małych. Gospodynie zwiedziły Zespół Edukacyjny oraz Skansen Maszyn Rolniczych, a następnie udały się do sali wiejskiej na spotkanie pożegnalne. Wszystkich powitała przewodnicząca KGW Grażyna Trocholepsza. Podczas spotkania wystąpił zespół śpiewaczy WIWAT. Prezentowane melodie były tak piękne, że wszystkie gospodynie ponownie integrowały się w tańcu. Na pożegnanie wręczone zostały upominki przygotowane przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK