pomoc dla ukrainy


Zbiórka dla Ukrainy

Foto-1W związku z konfliktem zbrojnym, jaki od kilku dni rozgrywa się za wschodnią granicą Polski, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Gminy Babimost. Od dnia 28.02.22 r. do dnia 02.03.22 r. była prowadzona zbiórka: w Gminnym Ośrodek Kultury, w Szkole Podstawowej oraz w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, jak również w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych oraz w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku.

W dniu 2 marca 2022 r. Gmina Babimost wysłała transport z wcześniej posortowanymi produktami, który został przewieziony do Starostwa Powiatowego w Sulechowie.

W wyniku zbiorki zgromadzono:

1. Odzież i okrycia- 67 kartonów
2.
Środki higieny i czystości- 61 kartonów
3.
Żywność- 48 kartonów
4.
Inne: 15 kartonów ( leki, opatrunki, itp.)

Mieszkańcy gminy najwięcej przekazali: ciepłych ubrań dla dzieci i dorosłych, koców, śpiworów, karimat, produktów spożywczych szybkiego przygotowania dla dzieci, konserw, suchych produktów spożywczych z długim terminem ważności, butelek wody i środków pierwszej pomocy oraz lekarstw. Duże palety z potrzebną żywnością oraz środkami higienicznymi dostarczyli do Gminnego Ośrodka Kultury pracujący na terenie gminy Ukraińcy.

Mieszkańcy Gminy Babimost niejednokrotnie udowodnili, że włączają się we wszelkie akcje pomocowe dla potrzebujących. Sytuacja na Ukrainie przełożyła się na losy całych rodzin, dla których niezbędna jest podstawowa pomoc, by przetrwać ten trudny okres. Przewiezieniem zebranych darów nieodpłatnie zajęła się firma transportowa Woga.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc dla naszych sąsiadów, którzy w tych trudnych dla Ukrainy czasach okazali dobre serce dziękujemy!!!

Foto-2
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK