NSL baner

Ikona GUS NSP


Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Sulechowskiej w Babimoście wraz z przebudową skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie typu rondo.

Od dnia 15.03.2021 zostaną wprowadzone utrudnienia w ruchu w związku z przebudową dróg w Babimoście.

Inwestycja przewiduje przebudowę dróg od skrzyżowania Piłsudskiego – Kargowska – Wolsztyńska poprzez ul. Piłsudskiego i Sulechowską aż do ronda przy ulicy Sulechowskiej. Na całej długości przebudowywanych odcinków dróg wymieniana będzie nawierzchnia bitumiczna. W obrębie skrzyżowania (nowe rondo) ul. Piłsudskiego – ul. Kargowska – ul. Wolsztyńska zostanie wbudowana nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą ulice Wolsztyńska i Kargowska przy skrzyżowaniu. Przejezdna będzie ulica Piłsudskiego.

Zwracamy się z prośbą o niepozostawianie pojazdów w strefie prowadzenia robót.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas realizacji inwestycji.

Przepraszamy za utrudnienia.

utrudnienia-bieg-podkowy-2


!     !     !

koronawirus baner


1663 ASF


Obwodnica Podmokli

Foto-1Trwają prace przy wycince drzew na działkach Nadleśnictwa i Gminy Babimost. Związane jest to z budowaną obwodnicą Podmokli, Kosieczyna i Chlastawy. Wykonawca, firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego wybuduje nową drogę o długości ponad 7 kilometrów za 42 miliony 300 tysięcy zł. Droga ta przebiegać będzie po starym torowisku, rozpoczynając się przed Podmoklami Wielkimi a kończąc na rondzie w Chlastawie. Firma Kontrakt wygrała przetarg na budowę obwodnicy w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Po wykonaniu dokumentacji, firma skierowała wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy do Urzędu Wojewódzkiego dnia 22 grudnia 2020r, Wojewoda po analizie dokumentów dnia 31 maja 2021r wydał decyzję zezwalającą na budowę w/w obwodnicy. Inwestorem jest samorząd województwa lubuskiego, w imieniu którego zadanie realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gmina przeznaczy nieodpłatnie kilka działek o powierzchni 10 hektarów, które wcześniej pozyskała od PKP.

Zapraszamy do galerii

Foto-2
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK