NSL baner

Ikona GUS NSP


Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Sulechowskiej w Babimoście wraz z przebudową skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie typu rondo.

Od dnia 15.03.2021 zostaną wprowadzone utrudnienia w ruchu w związku z przebudową dróg w Babimoście.

Inwestycja przewiduje przebudowę dróg od skrzyżowania Piłsudskiego – Kargowska – Wolsztyńska poprzez ul. Piłsudskiego i Sulechowską aż do ronda przy ulicy Sulechowskiej. Na całej długości przebudowywanych odcinków dróg wymieniana będzie nawierzchnia bitumiczna. W obrębie skrzyżowania (nowe rondo) ul. Piłsudskiego – ul. Kargowska – ul. Wolsztyńska zostanie wbudowana nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą ulice Wolsztyńska i Kargowska przy skrzyżowaniu. Przejezdna będzie ulica Piłsudskiego.

Zwracamy się z prośbą o niepozostawianie pojazdów w strefie prowadzenia robót.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas realizacji inwestycji.

Przepraszamy za utrudnienia.

utrudnienia-bieg-podkowy-2


!     !     !

koronawirus baner


1663 ASF


Otwarcie szatni na stadionie w Podmoklach Wielkich

01.08.2021-13W dniu 01.08.2021 r. odbyło się otwarcie nowo wybudowanej szatni na terenie boiska sportowego w Podmoklach Wielkich. Licznie zebraną publiczność i zaproszonych gości powitał Burmistrz Babimostu Bernard Radny. Uroczystego otwarcia obiektu, przecinając wstęgę, dokonali Poseł na Sejm Bogusław Wontor, Burmistrz Babimostu, Wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Romuald Jankowiak, wykonawca robót Ryszard Szuster, Prezes LZS Jedność Podmokle Bogdan Modrzyk, Skarbnik klubu Eugeniusz Richter, Przewodniczący Rady Miejskiej w Babimoście Tadeusz Maszewski, Zastępca Burmistrza Genowefa Materna oraz pracownik Urzędu Aleksander Latyński.

Wszyscy zgromadzeni mogli zwiedzić nowo wybudowany obiekt. Jest to budynek parterowy o powierzchni 133 m2. W budynku znajdują się dwie szatnie piłkarskie z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie dla sędziów, pomieszczenie gospodarcze, a także toaleta dla kibiców, dostosowana dla osób niepełnosprawnych, która posiada oddzielne wejście do budynku. Koszty budowy obiektu to ponad 710 tys. zł, z czego 50% dofinansowano z Ministerstwa Sportu. Po części oficjalnej gospodarze LZS Jedność Podmokle rozegrali mecz piłkarski z czwartoligowym zespołem ZAP Syrena Zbąszynek. Mecz rozpoczął się minutą ciszy czcząc pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 7:0. Warto wspomnieć, że zawodnicy drużyny z naszej Gminy wystąpili w pięknych, nowych strojach, które zostały ufundowane przez pana Bogusława Wontora. Z kolei wiceprezes LZPN pan Romuald Jankowiak przekazał zespołowi nowe piłki.

Mamy nadzieję, że obiekt będzie służył nie tylko sportowcom, ale również całej społeczności lokalnej, na różne imprezy organizowane przez stowarzyszenia.

Zapraszamy do galerii

01.08.2021-111
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK