NSL baner

Ikona GUS NSP


Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Sulechowskiej w Babimoście wraz z przebudową skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie typu rondo.

Od dnia 15.03.2021 zostaną wprowadzone utrudnienia w ruchu w związku z przebudową dróg w Babimoście.

Inwestycja przewiduje przebudowę dróg od skrzyżowania Piłsudskiego – Kargowska – Wolsztyńska poprzez ul. Piłsudskiego i Sulechowską aż do ronda przy ulicy Sulechowskiej. Na całej długości przebudowywanych odcinków dróg wymieniana będzie nawierzchnia bitumiczna. W obrębie skrzyżowania (nowe rondo) ul. Piłsudskiego – ul. Kargowska – ul. Wolsztyńska zostanie wbudowana nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą ulice Wolsztyńska i Kargowska przy skrzyżowaniu. Przejezdna będzie ulica Piłsudskiego.

Zwracamy się z prośbą o niepozostawianie pojazdów w strefie prowadzenia robót.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas realizacji inwestycji.

Przepraszamy za utrudnienia.

utrudnienia-bieg-podkowy-2


!     !     !

koronawirus baner


1663 ASF


Obrączkowanie bocianów

IMG 20210621 093602Pod patronatem prof. Leszka Jerzaka z Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Nauk Biologicznych w asyście studentów drugiego roku biologii (licencjat) Pani Darii i Pani Karoliny w dniu 21.06.2021 r. przeprowadzono obrączkowanie młodych bocianków w gnieździe w m. Nowe Kramsko przy ul. Podgórna 4.

W czynnościach obrączkowania uczestniczyli prof. Leszek Jerzak z jednym studentem oraz pracownik UM w Babimoście Sylwester Błoch. Bociankom zmierzono długość dzióbków, które wynosiły 84 i 76 mm oraz założono obrączki na lewej nóżce w celu śledzenia ich dalszych losów.

Wg prof. L. Jerzaka pisklęta młodych boćków w br. są mniejsze w porównaniu do lat ubiegłych na co mogła mieć wpływ długa i zbyt chłodna wiosna.

Pozostaje nam teraz czekać na informacje o powrocie bocianów z dalekiego świata, a może kiedyś powrócą do nas i tu rozpoczną swoje lęgi.

Ponadto na terenie gminy są jeszcze dwa zasiedlone gniazda bocianie. Jedno znajduje się na kominie byłego zakładu Ricosta Polska przy ul. M. J. Piłsudskiego w Babimoście, gdzie zaobserwowano najprawdopodobniej trzy młode bocianki. Drugie gniazdo usytuowane jest na słupie w m. Podmokle Małe w obrębie posesji nr 86 w którym znajdują się trzy bocianie pisklęta.

Zapraszamy do galerii
IMG 20210621 093448

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK