UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


110 rocznica powstania OSP w Podmoklach Wielkich

W sobotę i niedzielę, 3 – 4 września br. obchodziliśmy jubileusz 110 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Podmoklach Wielkich.
Sobota była dniem oficjalnych uroczystości, które odbyły się w nowo wyremontowanej Sali Wiejskiej. Udział wzięli strażacy, mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście a wśród nich delegacja strażaków z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Döbern z dyrektorem Urzędu Miejskiego Panem Günterem Quander na czele, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze Dariusz Mach, Burmistrz Babimostu Bernard Radny, z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej w Babimoście – Ryszard Dajek przewodniczący Komisji Rady Miejskiej w Babimoście – Panowie Stanisław Daszkiewicz, Stanisław Wieczorek i Witold Sypniewski, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń społecznych” Przyjaźni Podmoklom”, Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej, Koła Gospodyń Wiejskich z Podmokli Wielkich, członkowie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Babimoście i inni zaproszeni goście.
Rozpoczęcia uroczystości dokonała Pani Wanda Szukała, sołtys Podmokli Wielkich, która wraz z Burmistrzem Babimostu Bernardem Radnym powitała uczestników jubileuszu.
Impreza rozpoczęła się mocnym muzycznym akcentem, którym uraczył nas zespół Szałamaje ze Zbąszynia. Następnie Burmistrz Bernard Radny przypomniał zebranym 110 – letnią historię OSP w Podmoklach Wielkich, po czym sześciu strażaków – seniorów wyróżnił pamiątkową okolicznościową tabliczką. Znaleźli się wśród nich: Leon Wojtek, Jan Weimann, Kazimierz Marciniec, Stanisław Michalski, Jerzy Heppel, Eugeniusz Wołek
Zaproszeni goście na ręce prezesa miejscowej jednostki Rafała Skiereckiego składali życzenia, gratulacje, upominki i kwiaty. Od Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego jednostka otrzymała specjalny upominek – dwie radiostacje, które będą przydatne w codziennej służbie a także podczas wyjazdów do zdarzeń losowych.
W niedzielę o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Św. Józefa Robotnika odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podmoklach Wielkich. O godzinie 15.00, na boisku sportowym w Podmoklach Wielkich rozpoczął się festyn rodzinny i zawody sportowo – pożarnicze gmin Regionu Kozła. Spośród drużyn młodzieżowych najlepszym okazali się młodzi strażacy z Podmokli Wielkich, drugie miejsce zajęła ekipa z Nowego Kramska a trzecie z Babimostu. Wśród seniorów najlepiej zaprezentowała się drużyna z Przyprostyni, na drugim miejscu uplasowały się Podmokle Wielkie a na trzecim Stare Kramsko. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze Waldemar Michałowski oraz Burmistrz Babimostu Bernard Radny.
Podczas trwania festynu i zawodów wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz tresury psów prezentowany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei ze Zbąszynia.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna do której przygrywał zespół muzyczny „Fux Band”.

Zobacz galerię

Foto_23

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK