UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


 

 info2907


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


Wizyta w Bloischdorf

01-02.02.2020-1W dniach 1-2 luty 2020r. delegacje z Gminy Babimost przebywały w Niemczech w ramach dofinansowanego projektu przez Euroregion Sprewa – Nysa – Bóbr. Dolnołużyckie Stowarzyszenie Muzealne w Bloischdorf zaprosiło polskich gości z naszej gminy na 15 Bal Masek.

Podczas warsztatów, które odbyły się zaraz po powitaniu przez prezesa i członków Stowarzyszenia Muzeum, przedstawione zostały polskie i niemieckie tradycje zimowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników projektu ze względu na interesujące tradycje, jakie są pielęgnowane w obu partnerskich gminach. Wieczorem w kolorowo przystrojonej sali muzealnej należącej do Stowarzyszenia Muzealnego przedstawiciele Gminy Babimost wzięli udział w Balu Masek. Bal Masek należy do tradycji tego regionu i organizowany jest od 15 lat w okresie karnawału. Tego wieczoru zaprezentowało się piętnaście grup w maskach, łącznie było 38 uczestników w różnych charakteryzacjach. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy mogli głosować na najbardziej ładne i dobrze reprezentujące się maski. Następnie zostały ogłoszone wyniki i wybrano 6 najlepszych masek „ Dr. Lodowe spojrzenie z służbą medyczną‘’, drugie miejsce zajęła grupa z Gminy Babimostu reprezentowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście „ Śpiąca królewna z krasnoludkami, księciem i łowczym’’ oraz trzecie miejsce „ Smerfy z Gargamelem ”. Wodzirej, który prowadził bal poinformował, że tyle masek nie było jeszcze podczas organizowanych dotychczas balów. Następnego dnia podczas śniadania prezes Stowarzyszenia Muzealnego w Bloischdorf pan Dietmar Kalz podziękował delegacji polskiej za aktywny udział w projekcie i za współpracę, która trwa od dwóch lat. Następnie Zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna podziękowała za zaproszenie i za wspólny udział w projekcie. Również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Aneta Sybis-Jeż podziękowała za współpracę i zaprosiła stronę niemiecką na projekt związany z stołami wielkanocnymi. Po śniadaniu uczestnicy projektu zwiedzali kościół w Hornow słuchając o jego historii. Podziwiano również historyczny młyn, w którym właścicielka opowiedziała nie tylko o historii młyna, ale również jak wyglądała praca młynarza. Obie strony wyraziły chęć współpracy na następne lata.

Zapraszamy do galerii

01-02.02.2020-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK