pomoc dla ukrainy


Spotkanie wigilijne

19.12.2019-31Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo i starannie. Są to dni, kiedy poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie, bliskim i nieznajomym. Kierując się tymi powodami 19 grudnia 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbyło się spotkanie opłatkowe, na które Burmistrz Babimostu Bernard Radny zaprosił osoby mieszkające samotnie, które ukończyły 70 lat.

 

W uroczystości udział wzięli: włodarze Gminy Babimost, Proboszcz Parafii pw. Św. Wawrzyńca- ks. Andrzej Piela, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej- Bożena Nitschke oraz Przewodniczący Rady Miejskiej- Tadeusz Maszewski. Uroczystość poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Aneta Sybis – Jeż.

W świąteczną atmosferę uczestników spotkania wprowadziły dzieci z sekcji muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury, które odśpiewały nastrojowe kolędy.

Burmistrz Babimostu złożył zaproszonym serdeczne życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2020 roku. Zaznaczył, że osoby mieszkające same zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również urzędu. Najważniejsze to, żeby być otwartym na drugiego człowieka i nie zamykać się w domu. Pomimo tego, że „Dziwny jest ten świat”, należy zawsze z optymizmem patrzeć w przyszłość: móc radować się z małych rzeczy. Do życzeń dołączył się Proboszcz. Po podzieleniu się opłatkiem przybyli goście częstowali się tradycyjnymi potrawami wigilijnym.

Zapraszamy do galerii

19.12.2019-36
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK