1663 ASF


jarmark2019


 

komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Otwarcie Sali Wiejskiej w Laskach

Dnia 8 lipca br. odbyło się otwarcie zmodernizowanej Sali Wiejskiej w Laskach. To już czwarta wyremontowana sala w Gminie Babimost. W ramach tej inwestycji wykonano:
-rozbudowę sali o scenę,
-wykonano konstrukcję dachu wraz z pokryciem dachowym,
-nową instalację elektryczną, grzewczą, wodociągową i sanitarną,
-wykonano nowe sanitariaty,
-wymieniono stolarkę drzwiową i okienną,
-wykonano docieplenie budynku wraz z kolorową elewacją,
-przy budynku wybudowano chodnik wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych.
Całość wnętrza została odnowiona. Na potrzeby kuchni zakupiono także przemysłowy zlew kuchenny, okap oraz przemysłową kuchenkę gazowo-elektryczną. Inwestycja ta zamknęła się kwotą 238 000zł. Projekt wykonała firma Geometra Sulechów. Natomiast inwestycję zrealizowała firma MAT-BUD z Grójca Wielkiego.
W uroczystości przekazania obiektu do użytku udział wzięli mieszkańcy Lasek, władze samorządowe, przedstawiciele sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost oraz sponsorzy wspierający realizację modernizacji sali w Laskach. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Babimostu Bernard Radny, Sołtys Lasek Wiesław Śledź, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Małgorzata Stachecka, Inspektor ds. budownictwa Aleksander Latyński. Uroczystość uświetniły występy kapeli koźlarskiej z Lasek i Nowego Kramska oraz Zespołu Śpiewaczego Wiwat z Podmokli Małych.

Zapraszamy do galerii

Foto_2

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK