IMG-20200531-WA0000


UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

14.12.2019-1W dniu 14.12.2019 r. na Targowisku Miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Ta przedświąteczna impreza w naszym mieście odbyła się już po raz jedenasty! Atmosfera, mimo padającego deszczu, była naprawdę gorąca, serdeczna i niepowtarzalna. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z ościennych miejscowości nie zawiedli! Odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 14:00. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz grupa wokalna „Face to Face” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Występy dzieci i młodzieży przyciągnęły pod scenę najliczniejszą publiczność, przenosząc ich w świąteczną atmosferę. Można było również posłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, jak również Orkiestry Dętej OSP Babimost, a także uczestników projektu „Polsko-Niemieckie Bożonarodzeniowe Warsztaty”, które w miniony weekend organizował Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście. Każdy mógł zatańczyć świąteczny układ taneczny wspólnie z tancerzami z grupy JUMP. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół TEADROPS.

Uczestnicy jarmarku odwiedzali drewnianą szopkę, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek.

Największą atrakcją, głównie wśród najmłodszych uczestników jarmarku, był Święty Mikołaj. Co roku przybywa on ze świątecznej Laponii do naszego Babimostu. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z Świętym Mikołajem.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście stoisk ze świątecznymi potrawami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Serwowane były ciepłe posiłki i napoje. Uczniowie z naszych szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami oraz ozdobami świątecznymi. Można było zakupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary, a także piernikowe chatki zrobione przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” i ich rodziców.

Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszał wszystkich do „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli wspólnie zrobić świąteczne ozdoby.

W zapadającym zmierzchu, rozświetlone kolorowymi lampkami Targowisko Miejskie wyglądało jak miejsce z baśni Andersena, a w powietrzu brzmiały dźwięki kolęd. Jesteśmy przekonani, że ta niepowtarzalna, świąteczna atmosfera przyciągnie ponownie naszych mieszkańców na kolejny przyszłoroczny jarmark, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii

14.12.2019-12
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK