pomoc dla ukrainy


101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.2019-1Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą w intencji Ojczyzny odprawił ks. dr Andrzej Piela, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście. Dalsza część obchodów odbyła się pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, którą dowodził ppor. Michał Zieliński, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście, poczty sztandarowe, a także delegacje lokalnych organizacji i stowarzyszeń, urzędów, szkół, zakładów pracy, innych instytucji z Gminy Babimost oraz zgromadzeni mieszkańcy.

Punktualnie o godzinie 14.00 przedstawiciel dowódcy pułku kpt. Marek Sieradzki odebrał meldunek od dowódcy uroczystości por. Damiana Łój. Po odegraniu hymnu państwowego ppor. Kamil Korczak odczytał apel pamięci, który zakończyła salwa honorowa. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”.

Dalsza część uroczystości, przy udziale mieszkańców oraz gości, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie wystąpił zespół Classicduo w składzie: Julian Tatarynowicz – fortepian oraz Krzysztof Ksepko – skrzypce.

Tradycyjnie, podczas obchodów Święta Niepodległości, Burmistrz Babimostu Bernard Radny wręczył nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

Nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia w kategorii sport otrzymał Klub Sportowy „Jedność” Podmokle, który w tym roku obchodził 90-lecie swojej działalności. Wyrazy uznania w szczególności za stworzenie warunków do uprawiania sportu oraz zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu sportowym naszej Gminy. Orkiestra Dęta OSP Babimost, obchodząca w tym roku 50-lecie swojej działalności, otrzymała nagrodę za całokształt osiągnięć w kategorii kultura, za działanie artystyczne na rzecz Gminy Babimost, zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym naszej Gminy.

Za osiągnięcia w kategorii sport wyróżnienia otrzymali Nikodem Gawroński, Dominik Piątyszek oraz Dawid Szefner. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w lokalny sport oraz udział w Mistrzostwach Świata w unihokeju. Burmistrz przyznał również wyróżnienia za osiągnięcia w kategorii działalności społecznej, za pracowitością i zaangażowaniem w strefę życia społecznego naszej Gminy, które otrzymali Katarzyna i Cezary Stroińscy, Piotr Kubiak oraz Urszula Zając.

Na zakończenie zgromadzeni w sali widowiskowej mogli posłuchać występu słowno-muzycznego w wykonaniu grupy wokalnej Face to Face, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście.

Zapraszamy do galerii

11.11.2019-12
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK