1663 ASF


jarmark2019


 

komunalka-info


W związku z zgłoszeniami mieszkańców przypomina się o nieparkowaniu aut w miejscach pod zadaszeniem na Targowisku Miejskim w Babimoście. Stanowiska pod zadaszeniem przeznaczone są wyłącznie do prowadzenia handlu i miejsca te wykupione zostały przez handlujących. Parkowanie, ze względów sanitarnych jest dozwolone tylko w miejscach na to wyznaczonych.
Wyjątkowo, podczas większych świąt kościelnych i imprez gminnych dopuszcza się parkowanie na całym placu Targowiska Miejskiego.


Półkolonie Lato 2011

Jak co roku Biblioteka Publiczna im. Wiesława Sautera w Babimoście, z poparciem władz miejskich, pomocą Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz licznych sponsorów, zorganizowała półkolonie dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej. Celem tegorocznego przedsięwzięcia "Lato 2011" było uświadomienie dzieci, czym są używki, jakie zagrożenie niesie ze sobą sięganie po alkohol, narkotyki czy papierosy, a także przekazanie właściwych wzorców postępowania przy równoczesnym miłym, pełnym wrażeń i relaksu spędzaniu czasu wakacyjnego.
Półkolonie trwały od 27 czerwca do 8 lipca, co gwarantowało dziesięć wyjazdów edukacyjno-dydaktycznych, przepełnionych wspólną zabawą oraz przygotowywaniem programu artystycznego. W trakcie tych niespełna dwóch tygodni dzieci miały okazję poznać kulturę i obyczaje autochtonicznych mieszkańców Ameryki a nawet strzelać z łuku podczas wizyty we Wiosce Indiańskiej w Nowym Jaromierzu, odwiedziły także liczne jeziora w województwie lubuskim – ujrzały na własne oczy przejrzystą wodę w Niesulicach, wielokrotnie kąpały się w jeziorze Liny czy zbąszyńskim Błędnie. Z wielkim entuzjazmem bawiły się na basenach w Zielonej Górze, Wolsztynie i Sulechowie, zaś ogromną ekscytację wywołały rejsy barką po Odrze. Wspaniałą przygodą było również pieczenie chleba oraz smażenie naleśników w Karczmie Taberskiej w Janowcu, po uprzednim wysłuchaniu wspaniałej opowieści pt. „Od ziarenka do bochenka”. Także w Karczmie Taberskiej odbyły się warsztaty plastyczno-edykacyjne, podczas których dzieci budowały makiety miast, słuchały książki, układając do niej ilustracje w odpowiedniej kolejności, a także, z pomocą własnoręcznie wykonanych rysunków, prezentowały swoje największe talenty – śpiew, taniec, pisanie. Ciekawą inicjatywą było również zaproszenie na rozmowę z dziećmi terapeuty z oddziału terapeutycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, pana Leszka Pienczaka, oraz jego dwóch podopiecznych, Kasi i Eweliny, które – w sposób stonowany i zrównoważony, mając na uwadze wiek słuchaczy - przestrzegały przed sięganiem po jakiekolwiek używki.
Codziennie, tuż przed wyjazdem, każdy uczestnik półkolonii „Lato 2011” dostawał śniadanie oraz słodycze, a po powrocie do Babimostu – ciepły obiad. Wielokrotnie dzieci otrzymywały także lody czy frytki, a nawet organizowane były ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek, więc nikt nie chodził głodny ani spragniony.
9 lipca odbędzie się uroczyste zakończenie półkolonii, na którym dzieci zaprezentują przybyłym gościom przygotowany uprzednio program artystyczny o tematyce anty-używkowej. Wtedy też w Bibliotece zawiśnie tabloid prezentujący wszystkich uczestników tegorocznych półkolonii oraz zostaną rozdane nagrody za udział w konkursach organizowanych podczas zajęć. Wszystkie dzieci zgodnie twierdzą, że wspaniale się bawiły i żałują, że to już koniec półkolonii, mając jednocześnie nadzieję, że za rok znów będą mogły stawić się pod Biblioteką i czekać na wyjazd. Cytując Antoine de Saint-Exupéry, „pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnym położeniu” i właśnie te dzieci mogły przekonać się, że są na tym świecie ludzie dobrzy, wspaniałomyślni, którzy dbają także o dobro innych – którzy są prawdziwymi przyjaciółmi, toteż organizator, dzieci oraz wychowawcy wystosowali list z podziękowaniami:
Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za okazane serce oraz bezinteresowną chęć niesienia dobra, która nie zamyka się jedynie w planach, lecz ma odzwierciedlenie w czynach. To właśnie dzięki Państwu, którzy nie szczędzili sił, środków oraz dobrej woli, mogliśmy zorganizować bez obaw naszą akcję, w ramach której wiele dzieci przeżyło niezapomniane chwile podczas wakacyjnych wojaży. Dzięki Państwa pomocy nasi mali przyjaciele mogli otrzymać ciepło, uwagę, a także wzorce, których potrzebują.

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie, motywację, poświęcony czas i pomoc w realizacji naszego wspólnego celu.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK