Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

10-11.11.2018-108Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w sobotę 10.11.2018 r. uroczystą akademię w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Na scenie wystąpił zespół WIWAT, wraz z ubiegłoroczną laureatką nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury Panią Renatą Brankowską, która jest w jednej osobie opiekunem i dyrygentem zespołu.

Tradycyjnie, podczas obchodów Święta Niepodległości, Burmistrz Babimostu Bernard Radny wręczył nagrody za osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Za całokształt osiągnięć w kategorii: nauka statuetkę otrzymała Pani Maria Gieruła. Przyznana nagroda związana jest z pracowitością i zaangażowaniem w pracy zawodowej, za czynny udział w budowaniu i krzewieniu polskiej oświaty. Za całokształt pracy w kategorii: działalność społeczna nagrodę otrzymał Pan Tadeusz Budzik, wieloletni członek Rady Społecznej przy GOZ w Babimoście, za zaangażowanie w sferę życia społecznego. W kategorii: kultura, za całokształt osiągnięć w rozpowszechnianiu kultury regionalnej poprzez grę na Koźle podczas występów na szczeblu ogólnopolskim i poza granicami kraju nagrodę otrzymał Pan Adam Knobel. Za dotychczasowe osiągnięcia w kategorii: sport, w szczególności za stwarzanie warunków do uprawiania sportu przez lokalną młodzież, poprzez reaktywowanie 5 lat temu Klubu Sportowego „Polonia” nagrodę otrzymał Klub Sportowy „Polonia” Nowe Kramsko. Statuetkę z rąk Burmistrza Babimostu odebrał Prezes Klubu Pan Paweł Kędzierzyński. Natomiast za dotychczasowe osiągnięcia w kategorii: działalność gospodarczą nagroda została przyznana dla Państwa Renaty, Łucjana i Grzegorza Gról. Państwo Gról zostali wyróżnieni za aktywność i pasję w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, w szczególności poprzez tworzenie miejsc pracy w produkcji oraz handlu .

Po wręczeniu statuetek na scenie wystąpił zespół FANBIT w składzie Małgorzata Grupa, Zuzanna Grupa i Andrzej Lipski. Po koncercie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście, sekcji teatralnej GOK oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście w spektaklu słowno-muzyczny.

Druga część obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się 11.11.2018 r. Mszą Świętą w intencji Ojczyzny przez proboszcza parafii Andrzeja Pielę w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Babimoście. Po uroczystościach kościelnych odbył się przemarsz ulicami Babimostu, z udziałem Orkiestry Dętej OSP na czele z dyrygentką Agnieszką Rybicką oraz Kompanii Honorowej 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa dowodzoną przez kpt. Zbigniewa Płaczkiewicz. Pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej zgromadziło się wiele pocztów sztandarowych, delegacji stowarzyszeń i organizacji społecznych, urzędów, szkół, zakładów pracy i innych instytucji z Gminy Babimost oraz jej mieszkańcy.

Dowódca pułku płk Sławomir Kula odebrał meldunek od dowódcy uroczystości ppłk Przemysława Strykowskiego. Po odegraniu hymnu państwowego kpt. Michał Dejewski-Senski odczytał apel pamięci, który zakończyła salwa honorowa. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”.

Wszystkim mieszkańcom biorącym udział w uroczystościach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Burmistrz Babimostu serdecznie dziękuje.

Zapraszamy do galerii

10-11.11.2018-1
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK