UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Obchody 100-lecia powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego

19.08.2018-1W 2018 roku przypada setna rocznica powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego. W związku z tym zorganizowano w Babimoście obchody święta, które były okazją do wspominania tych, co odeszli i uhonorowania najbardziej zasłużonych emerytowanych żołnierzy Wojska Polskiego.

Uroczystość odbyła się 19 sierpnia, pod patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Organizatorem obchodów był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego w Babimoście przy współpracy z Burmistrzem Babimostu Panem Bernardem Radnym.

Uczestnicy uroczystości zebrali się na Skwerze Wojska Polskiego, obok odnowionego pomnika Samolotu Lim 6bis. Przed rozpoczęciem, wszyscy otrzymali okolicznościowy emblemat, z symbolami Orła Lotniczego, Szachownicy, Herbu Babimostu i samolotu Lim, na niebieskim tle. Głos zabrał ppłk. pil. Alfred Hajduła – Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego, który przywitał przybyłych gości. Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Na koniec obchodów nastąpiło złożenie wiązanek pod Obeliskiem Pilotów upamiętniających tych co zginęli.

Na terenie Centrum Sportu i Rekreacji, mieszkańcy Babimostu oraz licznie przybyli goście mogli obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, a na niebie zaprezentował się Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Następnie wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Babimoście wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, na występ Wojskowego Zespołu Estradowego „ Rota” ze Złotoryi, gdzie odśpiewane zostały najbardziej znane żołnierskie piosenki.

Zapraszamy do galerii

19.08.2018-11

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK