GOZv2


NSL baner

Ikona GUS NSP


Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Sulechowskiej w Babimoście wraz z przebudową skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie typu rondo.

Od dnia 15.03.2021 zostaną wprowadzone utrudnienia w ruchu w związku z przebudową dróg w Babimoście.

Inwestycja przewiduje przebudowę dróg od skrzyżowania Piłsudskiego – Kargowska – Wolsztyńska poprzez ul. Piłsudskiego i Sulechowską aż do ronda przy ulicy Sulechowskiej. Na całej długości przebudowywanych odcinków dróg wymieniana będzie nawierzchnia bitumiczna. W obrębie skrzyżowania (nowe rondo) ul. Piłsudskiego – ul. Kargowska – ul. Wolsztyńska zostanie wbudowana nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

W pierwszym etapie zamknięte dla ruchu będą ulice Wolsztyńska i Kargowska przy skrzyżowaniu. Przejezdna będzie ulica Piłsudskiego.

Zwracamy się z prośbą o niepozostawianie pojazdów w strefie prowadzenia robót.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas realizacji inwestycji.

Przepraszamy za utrudnienia.

utrudnienia-bieg-podkowy-2


!     !     !

koronawirus baner


1663 ASF


Rocznica posadzenia Dębu Papieskiego

Z okazji 80 lecia Lasów Państwowych 28 kwietnia 2004, leśnicy uczestniczący w pielgrzymce do Watykanu zawieźli do poświęcenia żołędzie zebrane w 2003 roku od najstarszego w Polsce dębu szypułkowego „CHROBRY”, który rośnie w m. Piotrowice koło Szprotawy.
Z poświęconych żołędzi przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach wyhodowano 500 szt. sadzonek dębów, które potocznie nazwano Dębami Papieskimi. Powyższe sadzonki w raz certyfikatami potwierdzającymi autentyczność przekazano do wszystkich nadleśnictw w Polsce po jednej sztuce (423 Nadleśnictwa) celem posadzenia w wyjątkowym miejscu otoczonym troskliwą czcią i opieką.
Nadleśnictwo Babimost, które swoim zasięgiem działania obejmuje dziewięć gmin w dwóch województwach otrzymało jedną sadzonkę dębu. Z okazji odpustu w Kościele Pod Wezwaniem Świętego Józefa Rzemieślnika w Podmoklach w dniu 1 maja 2006 roku w uzgodnieniu z proboszczem oraz miejscową społecznością posadzono i poświęcono Dąb Papieski. Certyfikat umieszczono w miejscowym kościółku.
Na okoliczność uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II w dniu 1maja br. na placu przykościelnym w Podmoklach ułożono pamiątkowy kamień z wmurowaną tablicą „Dąb Papieski Wyhodowany z żołędzia Dębu CHROBRY poświęconego przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Posadzony dla uczczenia pontyfikatu naszego wielkiego rodaka 16.10.1978 – 2.04.2005” upamiętniający posadzenie dębu papieskiego1 maja 2006 r.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK