UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


Rocznica posadzenia Dębu Papieskiego

Z okazji 80 lecia Lasów Państwowych 28 kwietnia 2004, leśnicy uczestniczący w pielgrzymce do Watykanu zawieźli do poświęcenia żołędzie zebrane w 2003 roku od najstarszego w Polsce dębu szypułkowego „CHROBRY”, który rośnie w m. Piotrowice koło Szprotawy.
Z poświęconych żołędzi przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach wyhodowano 500 szt. sadzonek dębów, które potocznie nazwano Dębami Papieskimi. Powyższe sadzonki w raz certyfikatami potwierdzającymi autentyczność przekazano do wszystkich nadleśnictw w Polsce po jednej sztuce (423 Nadleśnictwa) celem posadzenia w wyjątkowym miejscu otoczonym troskliwą czcią i opieką.
Nadleśnictwo Babimost, które swoim zasięgiem działania obejmuje dziewięć gmin w dwóch województwach otrzymało jedną sadzonkę dębu. Z okazji odpustu w Kościele Pod Wezwaniem Świętego Józefa Rzemieślnika w Podmoklach w dniu 1 maja 2006 roku w uzgodnieniu z proboszczem oraz miejscową społecznością posadzono i poświęcono Dąb Papieski. Certyfikat umieszczono w miejscowym kościółku.
Na okoliczność uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II w dniu 1maja br. na placu przykościelnym w Podmoklach ułożono pamiątkowy kamień z wmurowaną tablicą „Dąb Papieski Wyhodowany z żołędzia Dębu CHROBRY poświęconego przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Posadzony dla uczczenia pontyfikatu naszego wielkiego rodaka 16.10.1978 – 2.04.2005” upamiętniający posadzenie dębu papieskiego1 maja 2006 r.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK