UWAGA!!!

Z dniem 25 maja br. zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa obywateli na wszystkich stanowiskach, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Dopuszczalna liczba interesantów przybywających w tym samym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. Ze względów bezpieczeństwa kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek możliwy jest po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail, pod którymi można umawiać się na wizyty w urzędzie dostępny jest przed budynkiem oraz na stronie internetowej placówki.

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów, urząd nadal zachęca mieszkańców gminy do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon, e-mail, platforma ePUAP czy poczta tradycyjna. Nadal można umieszczać pisma/wnioski do skrzynki pocztowej umieszczonej przed budynkiem urzędu.


sluby20


UWAGA !!!

Wszystkie osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu 728 062 059 lub 68 351 24 44.


 

!     !     !

 

koronawirus baner

 


1663 ASF


komunalka-info


10.lecie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście

02.09.2017-26Równo dziesięć lat temu 1-2 września 2007 roku wielkie Transgraniczne Święto Sportu organizowane wspólnie z naszym miastem partnerskim – Neuruppin w Niemczech, zainaugurowało działalność Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Początkowo mieszkańcy Babimostu do hali przychodzili z pewną nieufnością. Dziwili się, po co to jest, a co tam będzie, a to że złe miejsce lokalizacji itp. Później z dumą przyprowadzali odwiedzające ich rodziny i znajomych.

Dziś chyba niewielu wyobraża sobie Babimost bez hali „Olimpia” i pozostałych obiektów tworzących Centrum Sportu i Rekreacji. I do tego usytuowanych właśnie w tym miejscu. Dzięki przede wszystkim hali i stadionowi piłkarskiemu Babimost znany jest w całej Polsce, a także wzdłuż i w szerz Europy poczynając od Hiszpanii po Norwegię i od Rosji po Holandię. W ciągu dekady istnienia zorganizowanych było i udokumentowanych jest ponad dwa tysiące różnego rodzaju, mniejszej lub większej rangi wydarzeń sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Drugiego września 2017 roku na festynie podsumowującym dziesięcioletnią działalność Centrum zaprezentowało się około 200 uczestników. UKS Iskra zaprezentował pokazowy trening badmintonistów. Z podobnym pokazem wystąpili młodzi amatorzy unihokeja reprezentujący UKS Fenomen. Na boisku Orlik odbył się turniej piłki nożnej dzieci, który wygrała drużyna z Podmokli, drugie miejsce zajął MKS Orange Babimost, a trzecie Gwiazda Siedlec. Babimojski Klub Biegowy Bakcyl był współorganizatorem po raz pierwszy organizowanego w Babimoście godzinnego biegu par „Rodzinna Sztafeta”. Najdłuższy dystans w ciągu godziny pokonała para rodziny Pajchrowskich. W rajdzie rowerowym na trasie Babimost-Podmokle Małe-Podmokle Wielkie -Babimost mającym start i metę na terenie Centrum udział wzięło 45 osób. Odbył się mecz kręglarski pomiędzy reprezentacją Gminy Babimost i drużyną niemiecką „Nordstern” z Tschernitz. Mecz wygrali nasi, a najlepszym zawodnikiem meczy był Bernard Schmidt. Mecz piłkarski oldbojów Gmina Babimost –Babimost zakończył się wygraną drużyny Babimostu 3:2. Po zakończonym meczu oldbojów na płycie stadionu odbył się pokaz samolotowych modeli latających oraz bitwa powietrzna. Widowisko prezentowane było przez Karola Szendi Prezesa Stowarzyszenia Modelarzy ”RC Jantar” oraz Daniela Bilskiego Lotnisko Modelarskie w Kargowej. Na placu festynowym można było wziąć udział w przedstawieniu cyrku „Imperial Show”. Były zamki dmuchane. Goście mieli do dyspozycji stoiska gastronomiczne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. W trakcie imprezy przygrywała orkiestra dęta OSP w Babimoście.

OTWARCIE ,,SIŁOWNI POD CHMURKĄ"

W trakcie jubileuszu 10. lecia Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście licznie zgromadzona publiczność była świadkiem kolejnego historycznego wydarzenia w dziejach Gminy Babimost oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Zebranych powitał dyrektor Centrum, przedstawił założenia i ideę programu realizowanego w naszym województwie. Program budowy siłowni ma na celu popularyzację alternatywnych, aktywnych form spędzania wolnego czasu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, a także promocję aktywności ruchowej i warunków rozwoju sportu masowego. Pomoc finansowa Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego wynosi 15 tysięcy złotych. To oczywiście za mało by siłownię zakupić i uruchomić. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców na dalszy rozwój bazy sportowej Burmistrz Babimostu dofinansował zadanie w kwotą 22,5 tysiąca. Siłownia kosztowała więc 37,5 tysiąca. W wystąpieniu swoim Pan Burmistrz zapewnił, że w roku przyszłym siłownie powstaną w każdej miejscowości naszej Gminy co spotkało się ze zrozumiałym aplauzem zebranych. Przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali: Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz dyrektor Centrum Zdzisław Krupa. Następnie grupa demonstratorów zajęła miejsca na urządzeniach, a instruktor sportów siłowych Grzegorz Skarba komentował jakie partie mięśni kształtuje się na poszczególnych urządzeniach i jak je wykonywać. Z rad i wskazówek instruktora mogli korzystać także wszyscy zainteresowani.

CZĘŚĆ OFICJALNA

W hali „Olimpia” odbyła się podniosła uroczystość. Otwierając imprezę Burmistrz Babimostu Bernard Radny powitał mieszkańców Gminy i zaproszonych gości , a wśród nich: Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego, Prezesa Konwentu Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr -Czesława Fiedorowicza, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego –Tomasza Wontora, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego –Edwarda Fedko, Prezydenta Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburgia - Manfreda Wothe, Prezesa Klubu Sportowego S.V. Döbern - Franka Mader, Prezesa Lubuskiej Federacji Sportu – Bogusława Wontora, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie -Bogusława Sułkowskiego, Starostę Zielonogórskiego – Dariusza Wróblewskiego, głównego wykonawcę hali Olimpia –Wojciecha Pawlika oraz Starosty Regionu Kozła– Jerzego Fabisia.

W swoim wystąpieniu Burmistrz nawiązał do idei powstania naszego kompleksu sportowego, wspomniał o osobach najbardziej zaangażowanych w fazie pozyskiwania środków finansowych z programu Interreg IIIA. Omówił etapy powstawania kolejnych obiektów oraz ich wykorzystanie.

Dyrektor Centrum Zdzisław Krupa przedstawił informację z całokształtu działalności Centrum. Podziękował samorządowi Gminy, Burmistrzowi Babimostu i jego Zastępcy za wspieranie w prowadzonej działalności. Podziękował mieszkańcom Gminy, stowarzyszeniom, klubom sportowym, organizacjom społecznym i jednostkom organizacyjnym Gminy za dotychczasową owocną współpracę. Podziękował także swoim pracownikom za dotychczasową pracę.

Burmistrz Babimostu przyznał okolicznościowe statuetki za współpracę i pomoc finansową: Przewodniczącemu Sejmiku Wojewódzkiego, Prezesowi Konwentu Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr Czesławowi Fiedorowiczowi, Radnemu Sejmiku Wojewódzkiego Edwardowi Fedko, Prezesowi Lubuskiej Federacji Sportu Bogusławowi Wontorowi, Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bogusławowi Sułkowskiemu, Prezesowi Klubu Sportowego S.V. Döbern Frankowi Mader, a także Lubuskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu i firmom prowadzącym działalność w naszej Gminie: ISTE, IKEA INDUSTRY i TFP. Podziękowania za pomoc finansową otrzymały także: Bank Spółdzielczy w Siedlcu, firma Gról & Syn z Babimostu oraz firma ECO ODNOWA Tomasz Heppel.

POKAZY AKROBATYCZNO-SPORTOWE

Oficjalną część obchodów jubileuszu 10-lecia Centrum Sportu i Rekreacji zakończyły bardzo atrakcyjne pokazy artystyczno-akrobatyczne. W trzech blokach wystąpiła niemiecka grupa Variete Fantastique z Cottbus przedstawiając perfekcję ciała i różnorodność śmiałych sztuczek podczas wykonywania układów. Pokaz akrobatyczny zaprezentowały dziewczynki najmłodszej grupy UKS Olimp Podmokle, wystąpiła także z pokazem grupa dziewczynek nieco starszych i bardziej zaawansowanych. Występ grupy niemieckiej jak i UKS Olimp zostały bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Gwoździem programu był jednak występ Mistrzów Świata w rock and rollu akrobatycznym, złotych medalistów World Games 2017 we Wrocławiu: Anny Miadzielec i Jacka Tarczyło. Część artystyczną zakończyło losowanie nagrody – roweru wartości około 1 tys. zł ufundowanego przez TFP. Nagrodę wylosowała jedna z najmłodszych i najmniejszych osób uprawnionych do losowania Anna Kruk. W holu hali czynna była wystawa fotograficzna „10 lat CSiR”.

 

Zapraszamy do galerii

02.09.2017-101
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK